SHL Spelschema 2018/2019

SHL Spelschema 2018/2019

03 september 2018 SHL

SHL spelschema 2018/2019 - så här spelar lagen 

Äntligen är SHL tillbaka på C More! Följ ditt favoritlag i jakten på SM-guldet! Se SHL spelschema 2018/2019. 

Se SHL 2018/2019 via din TV

Vill du bjuda hem vännerna eller samla familjen och se SHL 2018/2019? Alla matcher visas på C More. Om du är Sappa-kund kan du komma igång med kanalerna direkt. Läs mer om C More's sportskanaler här. 

Erbjudande på C More - grymt för dig som gillar SHL hockey!

TIPS - spana in våra erbjudanden, kanske har vi något som passar dig? Besök Sappas erbjudandesida

Spelschema SHL 2018/19 

Lördag 15 september 
15.15 Linköping - Timrå   
15.15 Mora - Örebro 
15.15 Frölunda - Djurgården   
18.00 Luleå - Brynäs  
18.00 Färjestad - HV71  
18:00 Skellefteå - Rögle 

Torsdag 20 september 
19.00 Färjestad - Skellefteå
19:00 Luleå - Örebro
19:00 Mora - Malmö
19:00 Brynäs - Frölunda
19:00 Linköping - HV71
19:00 Djurgården - Rögle
19:00 Timrå - Växjö 

Lördag 22 september 
15:15 HV71 - Luleå
15:15 Malmö - Färjestad
18:00 Frölunda - Mora
18:00 Örebro - Djurgården
18:00 Skellefteå - Timrå
18:00 Växjö - Linköping
18:00 Rögle - Brynäs  
 
Torsdag 27 september 
19:00Luleå - Skellefteå
19:00 Brynäs - Växjö
19:00 Djurgården - Mora
19:00 Rögle - Frölunda
19:00 Örebro - Linköping
19:00 Timrå - Färjestad
19:00 HV71 - Malmö 
 
Lördag 29 september 
15:15 Skellefteå - HV71
15:15 Linköping - Luleå
15:15 Malmö - Djurgården
18:00 Mora - Brynäs

Tisdag 2 oktober
19.00 Brynäs–Djurgården C More Sport 
19.00 Karlskrona–Linköping C More Live 3 
19.00 Luleå–HV 71 C More Live 2 
19.00 Skellefteå–Växjö C More Hockey 

Torsdag 4 oktober 
19:00 Brynäs - Timrå
19:00 Luleå - Färjestad
19:00 Linköping - Mora
19:00 Rögle - Malmö
19:00 Växjö - Frölunda
19:00 HV71 - Djurgården 

Lördag 6 oktober
15:15 Färjestad - Linköping  
15:15 Örebro - Malmö
15:15 Timrå - Mora
18:00 Djurgården - Luleå
18:00 HV71 - Rögle
18:00 Brynäs - Skellefteå 

Torsdag 11 oktober 
19:00 Luleå - Frölunda
19:00 Mora - Färjestad
19:00 Rögle - Örebro
19:00 Linköping - Timrå
19:00 Växjö - Malmö

Lördag 13 oktober 
15:15 Luleå - Rögle
15:15 Djurgården - Timrå
18:00 Färjestad - Frölunda
18:00 Malmö - Växjö
18:00 Mora - Skellefteå
18:00 HV71 - Örebro

Torsdag 18 oktober 
19:00 Växjö - HV71
19:00 Örebro - Färjestad
19:00 Skellefteå - Djurgården
19:00 Malmö - Brynäs
19:00 Frölunda - Luleå
19:00 Timrå - Rögle    
  
Lördag 20 oktober 
15:15 Luleå - Malmö
15:15 Rögle - Timrå
15:15 Frölunda - HV71
18:00 Färjestad - Djurgården
18:00 Brynäs - Örebro
18:00 Mora - Växjö

Söndag 21 oktober  
14:00 Linköping - Skellefteå

Tisdag 23 oktober  
19:00 Linköping - Frölunda

Onsdag 24 oktober  
14:00 Djurgården - Brynäs

Torsdag 25 oktober 
19:00 Skellefteå - Frölunda
19:00 Örebro - Timrå
19:00 Växjö - Luleå 
19:00 HV71 - Mora
19:00 Färjestad - Rögle
19:00 Malmö - Linköping 

Lördag 27 oktober 
15:15 Örebro - Skellefteå 
15:15 Malmö - Frölunda
15:15 Djurgården - Växjö
18:00 Luleå - Mora
18:00 Rögöe - Linköping
18:00 Timrå - HV71
18:00 Brynäs - Färjestad

Tisdag 30 oktober  
19.00 Skellefteå–Malmö
19:00 Mora - Rögle
19:00 Växjö - Färjestad
19:00 HV71 - Brynäs
19:00 Linköping - Djurgården
19:00 Frölunda - Örebro
19:00 Timrå - Luleå

Torsdag 1 november 
19.00 Brynäs - Mora
19:00 Örebro - HV71
19:00 Luleå - Timrå
19:00 Färjestad - Skellefteå
19:00 Rögle - Växjö
19:00 Djurgården - Linköping
19:00 Frölunda - Malmö

Lördag 3 november  
15:15 Växjö - Mora
15:15 Färjestad - Malmö
15:15  Djurgården - Rögle
15:15 Frölunda - Linköping
15:15 HV71 - Timrå
18:00 Skellefteå - Luleå
18:00 Örebro - Brynäs

Tisdag 13 novomber  
19.00 Rögle - Färjestad
19:00 Mora - Örebro
19:00 Luleå - HV71
19:00 Timrå - Djurgården
19:00 Frölunda - Skellefteå
19:00 Malmö - Brynäs
19:00 Linköping - Växjö

Torsdag 15 november 
19.00 Skellefteå - Malmö
19:00 Brynäs - Färjestad
19:00 Örebro - Rögle
19:00 Djurgården - Frölunda
19:00 Växjö - Luleå
19:00 Timrå - Mora
19:00 HV71 - Linköping

Lördag 17 november 
19.00 Skellefteå - HV71
19:00 Rögle - Mora
19:00 Färjestad - Växjö
19:00 Linköping - Örebro
19:00 Brynäs - Djurgården 

Söndag 18 november 
14:00 Malmö - Timrå 

Torsdag 22 november 
19:00 Örebro - Luleå 
19:00 Mora - Malmö
19:00 HV71 -Brynäs
19:00 Växjö - Djurgården
19:00 Linköping - Rögle
19:00 Timrå - Skellefteå
  
Fredag 23 november
19.00 Frölunda - Färjestad
 
Lördag 24 november 
15:15 Timrå - Rögle
15:15 Djurgården - Örebro
15:15 Växjö - Skellefteå
18:00 Färjestad - Frölunda
18:00 Mora - Linköping
18:00 Brynäs - Luleå
18:00 Malmö - HV71
  
Tisdag 27 november 
19.00 Frölunda - Rögle  

Onsdag 28 november 
19:00 Färjestad - Timrå
19:00 Växjö - Örebro

Torsdag 29 november 
19.00 Luleå - Linköping
19:00 Skellefteå - Mora
19:00 Frölunda - Brynäs
19:00 Rögle - HV71  

Lördag 1 december  
15:15 Rögle - Luleå
15:15 Linköping - Malmö
15:15 Timrå - Örebro
18:00 HV71 - Växjö
18:00 Skellefteå - Brynäs
18:00 Mora - Frölunda
18:00 Djurgården - Färjestad  

Torsdag 6 december   
19:00 Brynäs - Linköping
19:00 Djurgården - Skellefteå 
19:00 Färjestad - Luleå
19:00 Växjö - Timrå
19:00 Malmö - Rögle
19:00 Örebro - Frölunda
19:00 HV71 - Mora 
 
Lördag 8 december  
15:15 Rögle - Skellefteå
15:15 Linköping - Färjestad
15:15 Frölunda - Växjö
18:00 Luleå - Djurgården
18:00 Brynäs - Timrå
18:00 Mora - HV71
18:00 Örebro - Malmö   

Onsdag 19 december  
19.00 Skellefteå - Linköping 
19:00 Rögle - Brynäs
19:00 Luleå - Mora
19:00 Timrå - Frölunda
19:00 Växjö - Malmö 
19:00 Djurgården - HV71
19:00 Färjestad - Örebro

Fredag 21 december 
19.00 Brynäs - Växjö
19:00 Mora - Djurgården
19:00 Örebro - Skellefteå
19:00 HV71 - Färjestad
19:00 Frölunda - Timrå
19:00 Malmö - Luleå
 
Onsdag 26 december 
19:00 Djurgården - HV71
19:00 Timrå - Brynäs
19:00 Malmö - Linköping
19:00 Färjestad - Växjö
19:00 Frölunda - Luleå
19:00 Mora - Skellefteå
19:00 Örebro - Rögle
  
Fredag 28 december 
19.00 Luleå - Timrå
19:00 Skellefteå - Frölunda
19:00 Linköping - Färjestad
19:00 Växjö - Mora
19:00 Rögle - Djurgården
19:00 Brynäs - Örebro
19:00 HV71 - Malmö 

Söndag 30 december 
15:15 Mora - Luleå
15:15 Djurgården - Växjö 
15:15 Örebro - HV71
15:15 Färjestad - Brynäs
18:00 Timrå - Linköping
18:00 Malmö - Skellefteå
18:00 Frölunda - Rögle

Lördag 5 januari
15.15 Frölunda - Timrå
15:15 Malmö - Örebro
15:15 Luleå - Växjö
18:00 Skellefteå - Färjestad
18:00 Linköping - HV71
18:00 Mora - Djurgården
18:00 Brynäs - Rögle 

Torsda 10 januari  
19:00 Rögle - Malmö 
19:00 Brynäs - Frölunda
19:00 Skellefteå - Djurgården
19:00 Linköping - Mora
19:00 Växjö - Timrå
19:00 HV71 - Färjestad
19:00 Luleå - Örebro  

Tisdag 19 december 
19.00 Djurgården–Karlskrona 
19.00 HV 71–Luleå 
19.00 Linköping–Frölunda 
19.00 Rögle–Malmö 
19.00 Skellefteå–Brynäs 
19.00 Örebro–Växjö 
  
Lördag 12 januari  
15:15 Örebro - Luleå
15:15 Växjö - Brynäs
15:15 Rögle - HV71
15:15 Djurgården - Linköping
18:00 Färjestad - Malmö
18:00 Mora - Frölunda
18:00 Timrå - Skellefteå

Torsdag 17 januari  
19:00 Linköping - Örebro
19:00 Mora - Rögle
19:00 Skellefteå - Växjö 
19:00 HV71 - Luleå
19:00 Frölunda - Färjestad 

Fredag 18 januari  
19.00 Brynäs - Djurgården 

Lördag 19 januari  
15.15 Luelå - Färjestad
15:15 Rögle - Linköping
15:15 Örebro - Mora
15:15 HV71 - Skellefteå
15:15 Timrå - Malmö
18:00 Djurgården - Brynäs
18:00 Växjö - Frölunda 

Tisdag 22 januari 
19.00 Malmö - Djurgården 
  
Onsdag 23 januari 
19.00 Färjestad - Rögle
19:00 Örebro - Växjö  

Torsdag 24 januari 
19:00 Luleå - Skellefteå
19:00 Brynäs - HV71
19:00 Djurgården - Malmö
19:00 Mora - Timrå
19:00 Linköping - Frölunda

Lördag 26 januari 
15.15 Frölunda - Djurgården
15:15 Malmö - Mora
18:00 HV71 - Växjö
18:00 Brynäs - Linköping
18:00 Skellefteå - Örebro
18:00 Rögle - Luleå
18:00 Timrå - Färjestad 

Tisdag 29 januari 
19.00 Örebro - Frölunda
18:00 Brynäs - Mora
19:00 Djurgården - Färjestad
19:00 Växjö - Linköping
19:00 Malmö - Luleå
19:00 HV71 - Timrå
19:00 Skellefteå - Rögle

Torsdag 31 januari 
19.00 Mora - HV71
19:00 Luleå - Brynäs
19:00 Färjestad - Örebro
19:00 Timrå - Djurgården
19:00 Rögle - Växjö
19:00 Linköping - Skellefteå
  
Lördag 2 februari 
15.15 Färjestad - Mora
15:15 Örebro - Timrå
15:15 Brynäs - Malmö
18:00 Luleå - Djurgården
18:00 Växjö - Rögle
18:00 Skellefteå - Linköping
18:00 HV71 - Frölunda

Tisdag 12 februari 
19:00 Mora - Linklping
19:00 Brynäs - Luleå
19:00 Rögle - Örebro
19:00 HV71 - Skellefteå
19:00 Djurgården - Timrå
19:00 Frölunda - Växjö
19:00 Malmö - Färjestad  

Torsdag 14 februari  
19.00 Luleå - Malmö
19:00 Färjestad - HV71
19:00 Växjö - Brynäs
19:00 Skellefteå - Mora
19:00 Timrå - Frölunda
19:00 Linköping - Rögle

Fredag 15 februari 
19.00 Örebro - Djurgården

Lördag 16 februari
15.15 Frölunda - Skellefteå 
15:15 Färjestad - Linköping
15:15 Malmö - Växjö
18:00 Djurgården - Örebro
18:00 Mora - Luleå
18:00 Timrå - Brynäs

Söndag 17 februari   
17:00 HV71 - Rögle

Måndag 18 februari   
19.00 Malmö - Timrå
 
Torsdag 21 februari   
19:00 Skellefteå - Luleå
19:00 Brynäs - HV71
19:00 Frölunda - Mora
19:00 Timrå - Växjö

Lördag 23 februari    
15:15 Rögle - Mora
15:15 Färjestad - Timrå
15:15 Malmö - Skellefteå
18:00 Örebro - Brynäs
18:00 Linköping - Djurgården
18:00 Luleå - Frölunda
18:00 Växjö - HV71 

Tisdag 26 februari   
19.00 Växjö - Djurgården
19:00 Luleå - Rögle
19:00 Timrå - Linköping
19:00 Frölunda - Malmö 
19:00 HV71 - Örebro
19:00 Mora - Brynäs
19:00 Skellefteå - Färjestad

Torsdag 28 februari  
19.00 Frölunda - Örebro
19:00 Djurgården - Luleå
19:00 Malmö - HV71
19:00 Linköping - Växjö
19:00 Rögle - Timrå
19:00 Brynäs - Skellefteå 

Fredag 1 mars 
19.00 Mora - Färjestad 

Lördag 2 mars  
15.15 Örebro - Växjö
15:15 Timrå - Luleå 
15:15 Linköping - Malmö
18:00 Skellefteå - Brynäs
18:00 HV71 - Djurgården
18:00 Färjestad - Mora
18:00 Rögle - Frölunda  

Tisdag 5 mars  
19.00 Djurgården - Skellefteå
19:00 Växjö - Rögle
19:00 Färjestad - Brynäs
19:00 Malmö - Mora
19:00 Timrå - Örebro
19:00 Frölunda - Linköping
19:00 Luleå - HV71 

Torsdag 7 mars  
19.00 Mora - Växjö
19:00 Skellefteå - Timrå
19:00 Brynäs - Malmö
19:00 Örebro - Färjestad
19:00 Rögle - Djurgården
19:00 Linköping - Luleå  

Fredag 8 mars  
15.15 HV 71 - Frölunda 

Lördag 9 mars  
15:15 Luleå - Linköping
15:15 Djurgården - Mora
15:15 Frölunda - HV71
18:00 Brynäs - Rögle
18:00 Timrå - Malmö 
18:00 Växjö - Färjestad
18:00 Skellefteå - Örebro
  
Tisdag 12 mars  
19:00 Örebro - Mora
19:00 Linköping - Brynäs
19:00 Djurgården - Frölunda
19:00 Växjö - Skellefteå   
19:00 Färjestad - Luleå
19:00 Malmö - Rögle
19:00 Timrå - HV71
  
Torsdag 14 mars  
19.00 Luleå - Växjö
19:00 Rögle - Skellefteå
19:00 Mora - Timrå
19:00 Färjestad - Djurgården
19:00 Malmö - Örebro
19:00 HV71 - Linköping
19:00 Frölunda - Brynäs 

Med reservation för eventuella ändringar

Streama SHL 2018/2019

När du skaffar C More Premium eller C More Sport får du även tillgång till C Mores streamingtjänst så du kan streama alla matcher kostnadsfritt på alla dina enheter.